Archiv autora: certik

Mladší sestra válečné legendy

Jedním ze symbolů Druhé světové války, zvláště východní fronty, se stal sovětský voják vyzbrojený opakovací puškou Mosin Nagant vz. 1891/30.

Zbraň dvou tváří

Britští vojáci vytvořili spolu s Američany základ spojeneckých jednotek bojujících proti hitlerovskému Německu. Jednou ze stěžejních zbraní pěšáků byl samopal Sten.

Remington 870 Expres Tactical

Opakovací brokovnice Remington 870 systému pump-action neboli zbraň nabíjená pohybem předpažbí, lidově též nazývaná „pumpa“, byla vyvinuta na počátku padesátých let minulého století a do výroby se dostala v roce 1952 pod označením Wingmaster 870.

Zbraň ztracená v trsech

V první části článku o nástřiku kamufláží na střelné zbraně jsme se seznámili s barvami dostupnými na českém trhu a vytvářeli maskovací vzor na dlouhou střelnou zbraň – pušku.

Speciality pro boj v uličkách

Většina protiteroristických akcí a akcí na záchranu rukojmích probíhá v zastavěné oblasti, na krátkou vzdálenost a často za přítomnosti civilních nezúčastněných osob. Pro zvláštnosti boje zblízka je také vhodné použití specifických zbraní, u kterých se vyžadují určité vlastnosti. Zrodila se…

„Zneviditelnit“ zbraň zvládne i sprejer-amatér

Kamuflážní nástřiky, zejména dlouhých zbraní, prodělaly v posledních letech obrovský boom. Nejvíce zamaskovaných útočných pušek a samopalů můžeme vídat u příslušníků speciálních jednotek snad všech armád světa včetně AČR, a tudíž došlo i k rozšíření těchto nástřiků do airsoftové komunity,…

Geniálně klidný samopal

V roce 2007 představila firma Transformation Defence Industry, Inc. prototyp své nové zbraně, samopalu Kriss Vector SMG v ráži .45 ACP, který ihned zaujal originálním a neotřelým designem.

Nůž, který vás zastřelí

Sovětská armáda pro své speciální jednotky, pro které se používal a dále používá obecný výraz Specnaz, vždy hledala a zaváděla to nejlepší, co bylo k dispozici. Včetně velmi neobvyklých zbraní a vybavení, kam také patří střílející bezhlučné útočné nože.

Ve stínu úspěšných

V polovině devadesátých let vznikla v KBP Tula pistole P-96 s polymerovým rámem, která se neúspěšně ucházela o místo ve výzbroji ruské armády, kde měla nahradit již značně zastaralý Makarov PM.

Šampion v barevném dresu

Na loňském veletrhu IWA, který proběhl v Norimberku ve dnech 9. až 12. března 2012, představila Česká zbrojovka Uherský Brod nejnovější variantu svého sportovního speciálu pro divizi IPSC Open pod názvem CZ 75 TS CZECHMATE PARROT neboli papoušek.