Pletené obaly

Tip pro ty, kdo mají rádi recesi a jejichž blízcí (nebo oni sami) se uklidňují při pletení a háčkování. Kromě obvyklých svetrů a čepic je možno tímto způsobem zhotovit i nezvyklé obaly na zbraně a příslušenství. Pletený nebo háčkovaný obal bude plnit ponosovou funkci jen stěží a nechrání před deštěm – i když, je možno vnitřní část pleteniny podšít impregnací, nebo takto "nazdobit“ původní pouzdro. Na druhou stranu, na střelnici s ním dozajista vzbudíte pozornost.

Na snímcích je jako příklad pletený obal na Sa-58 se sklopnou pažbou. Plní krycí a částečně ochrannou funkci, spodní část se uzavírá zatažením tkanice. K přenášení zbraně slouží jednotný popruh, pro jeho oko je zhruba v horní čtvrtině obalu vytvořen otvor. Méně nápadný háčkovaný obal binokuláru se zapíná na knoflíky. Rovněž zde k přenášení slouží původní řemínek.

Pletené věci jsou pružnější, háčkované pevnější. Určitou nevýhodou je cena materiálu, 10 dkg příze stojí v maloobchodě podle kvality kolem 50-100 Kč a na obyčejné pletené pouzdro na osmapadesátku se sklopkou jako na fotografii je spotřeba cca 20 dkg. Pokud by některý z vážených čtenářů tohoto webu dospěl k závěru, že bez podobného příslušenství nemůže žít, nemá ve svém okolí nikoho kdo by mu je zhotovil a kupř. doma se mu válí zbytky vlny po babičce, může se zkusit obrátit na autorku těchto výtvorů (Brno) prostřednictvím e-mailové adresy otesanek45@seznam.cz