Novinky u firmy German Sports Guns

Nyní už světoznámý výrobce pušky GSG-5 – malorážkové varianty – ještě známějšího samopalu Heckler & Koch MP 5, nezahálí a rozšiřuje svůj sortiment.

Připomeňme si, že zpráva o dokončeném vývoji a připravovaném prodeji GSG-5 se objevila asi v říjnu 2007 a první zbraně se v České republice dostaly do prodeje v prosinci 2007 a to ve dvou variantách:

1) krátká verze – značená GSG-5 A, která představuje základní verzi samopalu MP 5 s krátkou hlavní, tlumičem výšlehu na ústí hlavně a pevnou plastovou pažbou.

2) dlouhá verze – značená GSG-5 L – zde se jedná také o základní verzi MP 5, která má na ústí hlavně místo tlumiče výšlehu namontovánu atrapu tlumiče hluku, přičemž u GSG-5 prochází hlaveň atrapou tlumiče až k jeho ústí.

K oběma dostupným verzím se dováží bohaté příslušenství – různé montáže, kolimátory, různé druhy pažeb a předpažbí, držáky svítilny, laseru atd.

3) v nabídce firmy byla ještě varianta značená GSG-5 P, ale nevím, že by se dovážela. Jednalo se o verzi samopalu MP 5 bez pažby, jen se záslepkou na konci těla.

Asi v březnu 2009, po výstavě IWA se má sortiment firmy GSG rozšířit o další varianty malorážkové pušky GSG-5:

4) GSG-5 PK – zkrácená varianta samopalu MP 5 K (Kurtz) s kratší hlavní a zkráceným  plastovým předpažbím, s možností výběru předpažbí s rukojetí nebo s rukojetí a raily, rovněž bez pažby. K této variantě jsou i zkrácené zásobníky.

5) GSG-5 SD – malorážková verze slavného samopalu MP 5 SD – zbraně s integrovaným tlumičem hluku, který je ve výzdroji speciálních jednotek celého světa. Základní  GSG- 5 SD vychází z varianty MP 5 SD2/5 s pevnou pažbou ale není problém dokoupit pažbu zasouvací, skládací nebo i ve stylu M4. Ke zbraním se objeví i nové příslušenství – namátkou originální taktický řemen MP 5 a další.

Další novinkou v sortimentu bude  malorážková verze další legendy:

6) útočná puška Kalašnikov AK  47 – lišící se materiálem opažbení – ve dřevě nebo v plastu.

Ke zbrani bude opravdu bohaté příslušenství, zahrnující různé montáže optiky, předbažbí s raily, držáky svítilny, laseru a různé druhy pažeb.

Nezbývá než doufat, že uvedené nové zbraně budou stejně kvalitní jako základní verze GSG-5 a přinesou svým majitelům jen spoustu radosti. Firma GSG by mohla v nastoupeném trendu pokračovat a přinést na trh další verze oblíbených a legendárních zbraní v malorážkovém provedení, namátkou mně napadají: ruský Špagin PPŠ 41, americký Thompson M1, britský STEN Mk.II, německý MP 40 nebo izraelský UZI. Myslím, že prodejnost by byla zaručena…