LEX – podpora

Vážení střelečtí přátelé, dostal jsem velmi povzbudivý a skvěle napsaný mail od pana Tomáše Trávníčka z LEXu, jako reakci na naši společnou výzvu. Určitě stojí za přečtení a LEX stojí za podporu.

Snažte se prosím do LEXu naverbovat co nejvíce svých přátel a známých, aby se tak podpořila silná celoevropská opozice vůči bezpráví, namířeném proti legálnímu vlastnictví zbraní. Přepošlete dále.

Děkuji za podporu!
S pozdravem Jaroslav Pekařík


Přeji dobrý den,

dostal se mi email, ve kterém nabádáte LEX ke spolupráci s německým FWR (možný zákaz IPSC v Německu).

Bohužel situace s německými střelci je do puntíku stejná, jak jste ji popsal. Je to akorát banda užvaněných trotlů, kteří kopou za sebe a nedochází jim, že případné omezení IPSC je jen první a zkušební krok.

S FWR spolupracujeme již 10 let. No, spolupracujeme… My se snažíme je ztopořit již dlouhou dobu, ale nepřináší to výsledky, chyba je na jejich straně. Dokonce nyní na výstavě IWA jsme se s nimi kontaktovali naposledy. Bohužel jejich postoj je takový, že "jo vy v LEXu máte pravdu, ale když vám to tak hezky jde, nechtěli, byste chránit práva i tady?" Prostě jejich pozice je taková, že by rádi vykydali ten hnůj, který tam panuje, ale jaksi se přitom nechtějí ušpinit. Dokonce navrhli, že my bychom bojovali i u nich a oni by se od nás jako distancovali, ale přitom nás tajně morálně podporovali. To když jsem slyšel, tak jsem spadl pod stůl…

A to si vemte, že ten masakr byl (při všem zlém) pro FWR doslova nahrávka na smeč. Na tom masakru mohli jasně dokázat, že anglický model nevede k větší bezpečnosti. Místo toho ale seděli na IWĚ jak parta poškoláků a nechali se médii vmanipulovat do role viníků.

Churchill to řekl dobře – kdo si neváží svých práv a není ochoten za ně bojovat, ten žádná práva mít nesmí.

Ale abych Vás jen neděsil – slibně se vyvíjí spolupráce s rakouskými, slovenskými, polskými, švýcarskými, francouzskými a dalšími spolky v Evropě podobného ražení. Samozřejmě to bude nějakou dobu ještě trvat než vznikne celoevropská platforma, ale tito jmenovaní ve svých zemích narozdíl od Němců nemelou hubou, ale skutečně vedou stejný boj jako my (a mají úspěchy). Takže nakonec i přes možné zpřísnění v Německu by se to okolních zemí dotknout nemuselo.

S pozdravem
Tomáš Trávníček, LEX

P.S. S tímto emailem nakládejte dle libosti. Nevadí mi jeho šíření a ani to, pokud by se dostal do rukou FWR. Možná že pak se někdo z těch neschopných pitomců konečně chytne za nos.


Dobrý den.

Z těch naprosto scestných, zvrácených, diskriminačních a ničím racionálním neodůvodněných úvah německých kriminalistů, je mi skutečně na zvracení. Pokud může takový spolek kriminalistů (který by měl být po zkušenostech z bezpečnostní praxe právě jaksi v obraze) vymyslet něco tak totalitářského, tak se potom nelze divit, že v Německu v roce 1933 snadno zvítězily "hnědé“ košile, které pak po roce 1945 polovina Německa snadno převlékla za košile rudé. Většina němců je prostě úchylná na společenské "zglachjšaltování“ různými předpisy, nařízeními a "befely“ i na úkor lidských práv, přičemž zbytek němců se vždy pokorně těmto "befelům“ podřídí. Plně v kontextu s touto Německu vlastností je i níže zmíněná nejednota německých sportovních střelců, z hlediska nepochopení a netolerance k ostatním střelcům (vlastně kolegům), se zaměřením na jiné disciplíny. Alibisticky se totiž domnívají, že pokud přispějí k tomu, aby těm "zlým“ IPSC střelcům sebrali "devítky“, tak jim politici nechají ty jejich „dvaadvacítky“ a dají jim pokoj. Co toho němci vždy namluví na fóru Waffenrecht a přitom"skutek utek“…

Pro nás z toho vyplývá jedno velké riziko – pokud by se v Německu taková prohibice na velkorážové zbraně zavedla, mohly by se inspirovat i okolní státy, případně by se to mohlo realizovat jako evropská norma. To by pak byla pro všechny legální vlastníky zbraní tragedie a pošlapání legálního práva držet a nosit zbraň. Právě tomu by měli ti "nejednotní“ němečtí střelci nyní zabránit již v zárodku, jinak nás mohou ohrozit všechny… LEX by měl kontaktovat Waffenrecht a volat na poplach. Udeřte prosím všichni na LEX, ať na kolegy z Německa oficiálně zatlačí!

Děkuji za spolupráci.

S pozdravem Jaroslav Pekařík


Vážení střelci,

nechci malovat čerta na zeď, ale v Německu to nevypadá s IPSC úplně růžově. Z Německa mi přišla tato informace, jejíž překlad vám posílám.

Německá televizní stanice ARD přinesla v pořadu "Panorama“ reakci na střelbu v německém Winnendenu. Střelci IPSC v Německu mohou mít problémy. "Panorama“: Po masakru ve Winnendenu vyzývají kriminalisté k zákazu zbraní velkého kalibru pro sportovní střelce.

Ke striktnímu zákazu zbraní velkého kalibru pro sportovní střelce vyzývá. Spolek německých kriminalistů (BDK). Těmito zbraněmi velkého kalibru bylo usmrceno při masakru ve Winnenden 16 lidí. "Zbraně velkého kalibru jsou schopné těžce zranit nebo člověka hned usmrtit a proto tyto zbraně nepatří do rukou sportovních střelců. To znamená, zakázat je.“ říká Wilfried Albishausen, zástupce předsednictva Spolku německých kriminalistů (BDK), v ARD-Magazinu „Panorama“ (vysíláno: 26. března ve 22.00 hod na ARD).

Zbraně velkého kalibru, jako je pistole "Beretta“ v 9mm provedení, kterou se střílelo ve Winnendenu, „byly vyvinuty pro válečné účely a pro policisty k výkonu jejich služby „, říká Albishausen. Pro sportovní účely by měli střelci střílet vzduchovkou nebo malorážkou, to naprosto postačuje.

Konec konců, míní vysoký funkcionář BDK, přece není žádný důvod, sportovat s nebezpečnými střelnými zbraněmi. "Myslím si, nikdo by nepřišel na absurdní ideu, házet ruční granáty na cíl a z toho usuzovat, že by mělo být vlastnictví ručních granátů legální.“ Také takzvaná dynamická střelba „IPSC“ by neměla být v Německu dále povolená, požaduje Albishausen v pořadu „Panorama“. Při střelbě IPSC se jedná o způsob střelby, kdy se střelci mezi výstřely mohou pohybovat a mimo to střílejí na náhle se objevující pohyblivé cíle. Tento druh sportu se vyvinul z obranné střelby americké policie.

Spolek německých sportovních střelců (BDS) se staví proti každému zpřísnění. V Německu nabízí jen tento spolek "IPSC“ střelbu. Přitom se používají zbraně velkého kalibru. Předseda BDS Friedrich Gepperth uplatnil nárok, že sportovním střelcům se nesmí předepisovat, s jakým kalibrem mají střílet. Pistole Beretta je mezi sportovními střelci „velmi populární“. Ve svobodné společnosti musí lidé držet „svoje vášně“ v mezích zákona. K tomu se počítají i závody se zbraněmi velkého kalibru.

I mezi sportovními střelci se ale vyskytují rozdílné názory. Dirk Eisenberg, Vedoucí mládeže německých střeleckých spolků (DSB), se v "Panoramě“ vyslovil pro zákaz určitých zbraní pro střelecký sport. „Zbraně, které vypadají jako válečné, jako je např. Kalašnikov, pro sport nepotřebujeme“, říká Eisenberg. „Mě není jasné, proč to zákonodárci již nezregulovali. Pro nás by to nebyla žádná škoda, kdyby sportovním střelcům zakázali policejní a vojenské zbraně.“

26. březen 2009

Informace o kauze Winnenden: http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=631680?utm_medium=cpc#utm_source=adwords

Video: Reportáž Barbory Šámalové: http://www.ct24.cz/svet/48271-strelec-z-winnendenu-informoval-o-svych-planech-na-chatu/video/1/

S pozdravem a přáním vítězství zdravého rozumu

Roman Šedý

prezident APSČR