Šrotovné u Mikovu – zkušenost

Jak před časem zjistil kolega Stojan, známá česká nožířská firma Mikov Mikulášovice zavedla tzv. „šrotovné" ve výši 50%.

Odkaz zde: http://www.mikov.cz/cz/info/5-aktuality/86-akce-vymena-za-50%25–srotovne.html

     Ze zájmu jsem zavolal do spol. Mikov, abych se dotázal na podmínky – odpověď by se dala shrnout asi takto: „akce platí, vážíme si zájmu a budeme rádi pokud nabídky využijete, stačí poslat nůž (v jakémkoliv stavu) vyrobený společností Mikov + adresu a na dobírku zašleme ten stejný, případně nástupnický model, za polovinu aktuální ceny“.

     Podle hesla: „blbej kdo dává a blbější kdo nebere“ jsem vyštrachal jakýsi šrot v podobě vyhazovacího nože Predator, který prošel rukama nezvedeného dorostence. Stav nože byl katastrofální: chybějící pružina, čepel držící silou vůle, na ostří půlcentimetrové zuby, zrezivělý mechanismus, zlomená střenka. Nůž jsem poslal doporučeným dopisem (37 Kč) do spol. Mikov, objednávku jsem řešil vytištěním nabídky z internetu a připsáním adresy. Přesně za týden (včetně soboty a neděle) přišel asi půlmetrový obchodní balík se zcela novým nožem Predator (základní verze s plastovými střenkami, cena u výrobce 960 Kč). Za balík jsem zaplatil 630 Kč, z toho 480 Kč byla cena nože (včetně příslušenství) a 150 Kč poštovné + balné. Přičtu-li  položku za doporučený dopis a tel. hovor, ušetřil jsem nějakých 300 Kč z aktuální ceny nože, což je ovšem relativní – pokud bych si ho u spol. Mikov objednal bez šrotovného, platil bych poštovné a balné stejně a nejsem si jistý, jestli se dá nůž u prodejce koupit za stejnou cenu jako u výrobce.

     Shrunuto a podtrženo: akce platí, v Mikovu budou rádi pokud jejich „věrnostní“ nabídku využijete, vzhledem k výši nákladů na poštovné a balné však nemá význam posílat tam kuchyňský nůž za stovku.

…nůž, kterým se ubránil James Bond.