Výstava zbraní v Plzni

Dostal jsem tuto pozvánku e-mailem a je myslím škoda se o ni nepodělit: ACW Saloon připravuje již pátým rokem pravidelnou výstavu zbraní z období 2. světové války a těsně po ní. Tyto zbraně pocházejí z vlatních sbírek Military muzea ACW Saloonu, ze soukromé sbírky jeho majitele a část je zapůjčená ze sbírky kamaráda.

Návštěvníci mohou vidět více než sedmdesát kusů různých palných zbraní, kde bych jmenoval mimo jiné například samopaly PPŠ41, MP40, MP38 nebo první útočnou pušku světa StG 44. Z poválečných zajímavostí zde mimo jiné budeme mít českou pušku 52/57 nebo v SSSR vyrobený AK47 určený pro jednotky Saddama Husseina.

Na této akci se ale neprezentují jen soukromé sbírky zbraní, návštěvník zde prakticky může zjistit vše co by ho mohlo zajímat ohledně držení zbraní. Bude zde Policie ČR – správní oddělení zbraní a střeliv, kde návštěvník získá informaci jak zbraň legálně získat a co k tomu potřebuje. Bude zde zástupce obchodu ze zbraněmi LOS, který může podat informace jak a kde zbraň pořídit a budou zde i zástupci střelnice Leiko, kde se návštevník dozví kde a jak je možno se naučit střílet. Leiko pro návštěvníky připravilo i perličku, bude zde k dispozici originální pistole Glock s laserovým nástavcem pro cvičnou střelbu, kde si budou návštěvníci moct sami i zastřílet.

V neposlední řadě zde bude firma Anareus, která se specializuje na dnes velmi oblíbené Airsoftové zbraně, které je možné získat bez zbrojního průkazu a firma Alfa tactical, která bude prezentovat taktickou výbavu určenou pro speciální jednotky policie a armády.

Celou tuto akci se pak rozhodla zastřešit Střelecká revue, která v naší zemi vydává již mnoho let odborný časopis a návštěvníci se mohou setkat s jejími redaktory.

Kdy a kde? ACW Saloon Kollárova 18, Plzeň, již tuto sobotu 24.9.2009 od 12.00 do 18.00 hodin.