Leták LEX – žádost o spolupráci

Vážení prodejci zbraní a střeliva, obchodní přátelé a kolegové, dovolte mi Vás za sdružení LEX požádat o spolupráci, která je v zájmu nás všech.

Jistě víte o celosvětové politické tendenci znepříjemnit, omezit a nejlépe zakázat legální vlastnictví palných zbraní, ať bude vlastníky odůvodněno jakýmikoliv spravedlivými účely.

Příčin těchto škodlivých politických tendencí je mnoho. Od běžného populizmu, přes laciné řešení  bezpečnostních problémů a přehnaný naivní humanizmus, až po snahu o totalitní nebo absolutistické ovládání společnosti.

Nemá asi cenu tyto příčiny více rozebírat. Všichni je dobře znáte a také znáte jejich negativní důsledky pro společnost, které se potvrdily v minulosti i v současnosti. Možná také víte o jakési neoficiální mediální cenzuře na cokoliv pozitivního, co se týká legálně držených zbraní, ať se jedná o úspěchy ve sportu, spravedlivou sebeobranu jednotlivce nebo o snahu střeleckých spolků posílit národní bezpečnost.

My všichni, jakýmkoliv způsobem zainteresovaní do legálního vlastnictví zbraní, si tedy musíme pomoci sami. Nejspolehlivější metodou ochrany našich zájmů je infomovat veřejnost o zbraních objektivně, aby nemohla být zmanipulována lží nebo cenzurou politiků. My prodejci zbraní a střeliva můžeme s touto informativní kampaní začít  velmi účinně a to přímo ve svých provozovnách, přímo u svých zákazníků. Mnoho z našich zákazníků totiž nemá ani tušení, jak jsou jejich zájmy politicky ohroženy a zbytečně tak přicházíme o společenskou  podporu již ve "vlastních“ řadách.

Pravděpodobně znáte sdružení LEX, které se zabývá ochranou práv majitelů zbraní a které svou úspěšnou činností  již mnohokrát zabránilo pošlapání našich zájmů v České republice. Po vzoru mocné americké National Rifle Asociation, hající práva střelců v USA, bychom nyní chtěli zorganizovat informativní kampaň v síti prodejců zbraní a střeliva, u provozovatelů střelnic a také u puškařů a výrobců.

V příloze najdete leták se základními informacemi o této problematice a s odkazem  na webové stránky sdružení LEX, kde se může zájemce informovat podrobněji.

Pokud souhlasíte s touto naší aktivitou, vytiskněte si prosím uvedený leták v dostatečném množství, rozdávejte jej všem  příchozím ve svých provozovnách, přidávejte jej zákazníkovi do přepravního obalu (nejlépe do návodu k obsluze)  ke každé prodané zbrani a upozorňujte na jeho důležitost. Tato metoda se v USA velmi osvědčila a NRA tak získala velmi silnou členskou základnu, která odrazuje politiky od realizace jejich škodlivých plánů!

Dovoluji si informovat, že za touto činností není žádný komerční zájem sdružení LEX, jelikož rozhodnutí stát se členem sdružení LEX je až druhořadé a bude čistě na vůli jednotlivce, který však bude díky Vám, objektivně informován!

Tato verze informativního letáku je jakousi prvotinou. Do blízkého budoucna připravujeme kvalitnější formu na tvrdém papíře (lidé takové letáky méně zahazují) a s graficky přitažlivým ztvárněním.

Nakonec si dovoluji upozornit prodejce orientované spíše na tradiční lovecké zbraně, že výše uvedené politické tlaky, se do budoucna neomezí jen na ty "zlé“ krátké zbraně nebo na „nebezpečné“ civilní verze různých vojenských pušek.  V dlouhodobém plánu politiků je silně redukovat nebo zakázat VŠECHNY legální palné zbraně. Nechtějme dopustit,  aby měli lovci zbraně jednou zamčené v trezorech na obecních úřadech a byly jim vydávány s GPS sledovacím zařízením,  jen na dobu lovu! Tohle právě začíná rozdělením střelecké veřejnosti a zakazováním postupným.

Všichni vlastníci a milovníci zbraní musíme držet pohromadě a neustoupit ani o krok!

Za sdružení LEX Vám předem děkuji za spolupráci a věřím, že takto si uhájíme nejen své živnosti, ale především svá základní práva a životní radosti!

S pozdravem

Jaroslav PEKAŘÍK

člen sdružení LEX

prodejce zbraní Brno

http://www.gunlex.cz

P.S.: Nejsem si jist, jestli se tento mail dostane ke všem adresátům a proto mi dovolte požádat ty, kteří jej obdrží, aby se u svých kolegů v oboru informovali, jestli ho dostali také a případně přeposlali. Děkuji.

Leták ke stažení zde: http://www.strelci.com/dokumenty/lex-letak.pdf