Škrtící drážky střel – pokračování

Konečně jsem dodělal doraz pro nastavení hloubky drážek a na asi 100 kusech střel FMJ 158 grs od Limitu udělal už "načisto“ škrticí drážky.

Drážkovací kotouček nemám dosud zakalený a tak drážkování střel s ocelovým pláštěm se na něm příznivě projevilo tím, že se nepatrně otupily ostré hrany zubů a kotouček nyní pláště střel protláčí, zpočátku je i mírně nařezával. Několik střel LFN 180 grs od ARESE, které mají škrticí drážky umístěny ve stejné vzdálenosti od dna jako Limity (na obrázku) a OAL už by s nimi vycházela velká, chci časem použít do nábojnic Hornady, které jsou o 1 mm kratší než nábojnice jiných výrobců.

Na obrázcích v předešlém příspěvku  byly zbytečně hluboké nejen drážky v nábojnici, ale i škrticí drážky na střelách. U nově drážkovaných střel jsem nastavil menší hloubku drážek, ale na fotkách je rozdíl jen málo viditelný.

Pro měření rychlostí a zkoušky soustřelů delších 357 Magnum jsem si připravil zatím troje náboje po pěti kusech, se střelou Limit 158 grs FMJ s OAL 41,5 mm, se střelou Remington 125 grs SJHP s OAL 42 mm a se střelou Remington 158 grs s OAL 41,7 mm. Drážka na nábojnici náboje se střelou Limit je původní od výrobce S&B. Pod Limity jsem nasypal 13,7 grs, pod 125 grs Remingtony 17,8 grs a pod 158 grs Remingtony 15 grs prachu D 037-02.

Kajícně se přiznám k tomu, co jsem při psaní minulého příspěvku nedomyslel. OAL max. je samozřejmě závislá na tvaru střely, neuvědomil jsem si však to, že na tvaru střely je hodně závislá i délka náboje, který má projít podavačem LA karabiny. S OAL max. 42,5 mm mi projde podavačem pouze náboj se střelou Remington SJHP 125 grs, ty ostatní musí být o několik desetin mm kratší, tak jsem pro jistotu trochu zkrátil všechny.

Náboje se střelami Limit budu stejně muset nabíjet  pouze po dvou, abych měl v okamžiku výstřelu v zásobníku pouze jeden náboj. Střela má mírně vypouklou čelní plošku, která by při zpětném rázu výstřelu mohla odpálit zápalku náboje před sebou. Je to sice velmi nepravděpodobné, vypouklina je skutečně malá a aby došlo k výstřelu, musela by promáčknout značnou plochu zápalky, ale takto to bude bezpečnější.

Teď už zbývá jen dostat se na střelnici, měřit a zkoušet, jenže tento týden se tam nedostanu…