Občanské sdružení Sylvestr Krnka

V poslední době jsem byl osloven představiteli nově založeného občanského sdružení Sylvestr Krnka. Jeho cílem je popularizovat život a dílo Sylvestra Krnky, jednoho z nejvýznamnějších českých puškařů a vynálezců 19. století. Jeho úspěch v mnoha státech tehdejší Evropy je inspirující až do dnešních dnů.

Na novém občanském sdružení mě zaujala metoda práce, opírající se o systematickou analýzu dostupných historických dat a zejména jejich zveřejňování na http://www.krnka.cz/

Líbí se mi snaha vrátit důstojný vzhled hrobu mistra, podpořit výstavní místnost v jeho rodné obci Velký Bor, nebo pojmenovat některé veřejné prostranství v Praze jeho jménem. A to tak, abychom vše stihli do 110. výročí Krnkova úmrtí v lednu 2013.

Zkrátka a dobře - rozhodl jsem se připojit se k úsilí těchto nadšenců. Významnou podporu činnosti sdružení poskytuje řada významných osobností, z nichž bych rád jmenoval Jana Skramoušského.

Vážení přátelé, přijměte prosím informaci o nové aktivitě v naší zájmové oblasti. Zároveň bych Vás rád požádal o podporu občanskému sdružení Sylvestr Krnka, která může sahat od rozšíření členské základny, až po finanční dar. Ano, všechno něco stojí.

Na výše uvedených stránkách http://www.krnka.cz/ jsou uvedeny veškeré kontakty včetně čísla konta pro dary.

Omlouvám se za přímé oslovení, ale čas a okolnosti mě nutí k rychlému a efektivnímu postupu. V době výročí vynálezcova úmrtí v lednu příštího roku bychom neměli světu ukazovat unavené a nevzhledné místo posledního odpočinku velikána českého puškařství.

S pozdravem Váš: honza balcar